Terminal Krimpleme

terminal-krimpleme-2172.jpg

Terminal Krimpleme

Enerji ve telekomünikasyon sektöründe olduğu kadar daha pek çok alanda ihtiyaç duyulan kablolar günümüz teknolojisi ve profesyonel ellerde terminal krimpleme ile artık çok daha güvenilir hale geliyor. Yapılan kablo imalatı sonrası fabrikalara getirilerek özel ölçüleriyle kesilen ve işlemlere tabi tutulan kablolar son aşamasında teste tabi tutularak tüketicilere satışa sunulması sağlanmaktadır.

Hemen her sektörde elektriğe duyulan ihtiyaç kablo sektörünün de gelişmesine ve kalitenin yanında güvenli kullanımı da maksimum düzeye çıkarmasına etkili olmuştur. Geniş ürün yelpazesinde farklı kalınlıklarda imal edilen kablolar terminal klipleme için firmalara getirilir. Otomatik makinelerde ve profesyonel kişilerin gözetiminde kabloların gruplara ayrıştırılarak belirlenen ölçülerde kesimi, kablo uçlarının kesimiyle beraber uçlarının açılması, lehimlenmesi, çakma işlemi ayrı ayrı aşamalardan geçerek gerçekleştirilmektedir.

Bu sayede soketleme işlemine hazır hale getirilen kablolara takılan soketler sonrası bantlama da yapılmasıyla olası bir temassızlık veya kabloların çalışıp çalışmamasına karşın test aşamasına geçilir. Terminal krimpleme adını alan işlemlere kablo gruplama adı da verilebilmektedir. Hem kabloları güvenli kullanım açısından hem de kullanıma hazır hale getirmek açısından büyük fayda sağlayan sistem kabloların kullanılacak alana göre gruplanmasıyla da pratik bir satış ve kullanım olanağı sunmaktadır. Kablo sanayisinin sektörde en önemli aşamalarından olan işlemlerin kısa sürede gerçekleşmesi profesyonel kişilerce ve teknolojinin sektöre kazandırdığı özel makine ve techizatla mümkün olmaktadır. 

 

CEKA TEKLİF FORMU

HATA!
GÖNDERİLDİ
whiteLogo