Spiral Kablolar

spiral-kablolar-7314.jpg

Spiral Kablolar

Medikal ve özel alet uygulamalarında, TKD özel araçlarında, endüstriyel robot teknolojilerinde, bilgisayar klavyeleri, mobil haberleşme ve kontrol cihazları, müzik aletleri gibi buna benzer daha sayamadığımız pek çok alanda spiral kablolar kullanılmaktadır. Özellikleri itibariyle bulundukları ortamda karışıklığa neden olmamak adına geri çekilebilen nitelikte olan kablolar değişen taleplere memnuniyeti de beraberinde getirmektedir.

Mekanik strese dayanıklı olarak imal edilen spiral kablolar farklı platformlarıyla borulu kablolar olarak da bilinmektedir. Elektrik tesisatçısının tesisatı yapabilmesi adına ihtiyaç duyulan boru ve kabloyu aynı anda servis edebilen elektrik malzemesi boru ve kablonun birbirine yapışık olmayacak şekilde üretilmesiyle satışa sunulmaktadır.

Sağlam boru içerisine yerleştirilmiş olan kablolar uzun yıllar kullanımda sorunsuz performansı ile elektrik tesisatçıları tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Borunun dış tarafı tırtıklı, iş tarafı düz ve kaygan olarak imal edilmesi kabloların esnek kullanımını da beraberinde getirmektedir.

Her tesisatta rahatlıkla döşenebilen spiral kablolar tesisat için köşe yerlerinde de uygulama kolaylığı sağlamaktadır. Doğal yollardan gelebilecek zararı minimize edebilen kablo seçeneklerinde borunun zarar görmesini engellediği kablolar güvenli kullanım sağlar. Kablolarda olası bir arıza durumunda arızanın giderilmesiyle tekrar boru içerisine rahatlıkla girdirilebilen kablolar bu açıdan da bir ihtiyacı kolaylıkla karşılamanın en pratik yoludur. Aydınlatma ve haberleşme uygulamalarında kabloyu borudan geçirme işlemine son veren spiral kablolar estetik bir sistemin kolay uygulanabilirliğini de göstermektedir. 

CEKA TEKLİF FORMU

HATA!
GÖNDERİLDİ
whiteLogo