Kablo Markalama

kablo-markalama-6700.jpg

Kablo Markalama

Günümüzde elektriğin kullanıldığı hemen her alanda ihtiyaç duyulan kablolar imalat sonrası çeşitli aşamalardan geçerek güvenle kullanımlarınıza hazır halde satışa sunulmaktadır. Kablo sektöründe özel bir kablo olarak imal edilen kablolar genellikle kablo markalama sistemi ile asansör veya vinç gibi sistemlerin işlevini yerine getirmek için tercih edilebilmektedir. Islak veya kuru kapıların yanı sıra elektrik tesisatı için de kullanılan markalanmış kablolar özel bir sistemle işlemden geçerek donatılmaktadır.

 Kablo markalama özel ihtiyaçlarda izolasyon malzemesiyle kaplanmış kablolardır. İzolasyon malzemesinin alev geciktirici ve kendi kendini söndürme özelliğindeki dış kılıfı kullanım alanlarında güvenilirliğini ön plana çıkarmaktadır. Esnek uygulamalara yer verilen sistemde makaralanmış kablolar iç astar ve dış kılıftan oluşması güvenli kullanımlara kalıcı bir itimat oluşturmaktadır.

Kullanılan iç astar dokuma olmayan kumaş etkisini serbest bırakmak amacıyla kaydırmak için kullanılır. Dış kılıfın kullanılmasındaki temel amaç ise akrilonitril bütadien kauçuk burulma gibi sorunları gidermeye yardımcı olur. Kabloların makaralanmış hazır halde kullanımına karşı ip olarak gerilme direnci işlevini de başarı ile üstlenmektedir.

Kabloların imalat aşamasından sonra fabrikalarda özel makine ve teknolojik cihazlarla gerçekleştirilen işlemler kablo markalama işleminin profesyonel bir şekilde gerçekleştiğini gösterir. Özellikle asansör ve vinç hizmetleri sektöründe sıklıkla ihtiyaç duyulan makaralanmış kablolar hem hizmet veren hem de hizmet alan için güvenli kullanımları da beraberinde getirmektedir. 

CEKA TEKLİF FORMU

HATA!
GÖNDERİLDİ
whiteLogo